Büyüleyici Bir Nişan Organizasyonu: Nişan Planlaması ve Nişan Hazırlıkları Listesi

Nişan, evlilik sürecine girmiş gelin ve damat adayının birlikteliklerini şık bir törenle taçlandırdıkları özel anlardan biridir. Özellikle son yıllarda dekorlarıyla ve eğlenceli oluşlarıyla popülerliği artan nişan törenleri, güzel bir nişan organizasyonu ile kusursuz geçebilir. Nişan planlama aşaması, genellikle gelin adaylarının daha özen gösterdiği ve titizlikle alışveriş yaptığı bir süreçtir. İşte siz evlenecek çiftler için her detayını düşünerek derlediğimiz nişan planlaması ve nişan hazırlıkları listesi

Nişan Tarihini Belirlemekle İşe Başlayın
Nişan Tarihini Belirlemekle İşe Başlayın

Nişan Tarihini Belirlemekle İşe Başlayın

İster söz ister nişan organizasyon sürecine başlamış olun. İlk belirlemeniz gereken en önemli detay nişan tarihinizin ne zaman olacağıdır. Böylece nişan planması için mevsimi, havayı ve koşulları göz önüne almanız daha kolaylaşacak ve belirlediğiniz tarihe kadar her madde için ayıracak uzun bir zamanınız olacaktır. Genellikle düğünler gibi yaz aylarının tercih edildiği nişan merasimleri için, havanın kavurucu sıcak olmadığı tarihleri seçmenizi öneriyoruz.


 

Nişan Konseptleri Arasından Seçiminizi Yapın

Bir nişan planlaması yapmanın en eğlenceli aşamalarından biri olan nişan konsept seçimi, nişan mekanınızda, nişan masanızda ve hatta nişan elbisenizin seçiminde bile belirleyici unsur olacaktır. Yaz mevsiminin büyüleyici havasına eşlik edecek vintage, bohem ve retro nişan konseptleri; soğuk havalara uyacak modern ve geleneksel temalar, belki de hayallerinizi süsleyecek nişanı beraberinde getirecek. Nişan konsept fikirleri hakkında daha detaylı bilgi almak için “Her Tarza Uygun Nişan Konsepti Fikirleri | Nişan Konseptleri” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Nişan Planlaması Yaparken Nişan Mekanını Belirleme Sırası
Nişan Planlaması Yaparken Nişan Mekanını Belirleme Sırası

Nişan Planlaması Yaparken Nişan Mekanını Belirleme Sırası

Nişan organizasyonu için ayırdığınız bütçenin büyük bir kısmını kaplayacak olan nişan mekanı, seçtiğiniz konsepte uygun olarak belirlenmesi gereken aşamalardan biridir.  Yaz mevsiminde nişan yapmak istiyorsanız açık hava nişan mekanları, plajlar veya bahçeler tercih edebilirsiniz. Fakat bahar veya daha soğuk aylarda bir nişan hazırlığı yapıyorsanız oteller, daha az kişiye hitap eden düğün mekanları veya aile arası bir nişan yapmayı düşünüyorsanız kafeler sizin için en uygun mekanlar olacaktır. Fakat tüm bunları bir kenara atıp, nişan organizasyon evde yapmak isteyenler için ise  nişan organizasyon masası süslemeleri araştırmalarına başlayabilirsiniz bile!

 

Nişanını Evde Yapacaklara: Nişan Hazırlıkları Evde Nasıl İlerlemeli?

Tüm bu süreci nişan mekanı seçmeden atlatmak isteyen evlenecek çiftlere özel olan bu madde, evde yapılacak nişan için hazırlık listesi nasıl ilerlemeli sorusuna yanıt oluyor. Tabi ki nişan için mekan seçimi hariç diğer planlama aşamalarından mutlaka geçeceksiniz. Fakat evde nişan yapmak isteyenler mutlaka nişan planlaması için dekorasyon önerilerine bakmalıdır. Seçeceğiniz konsepte göre evinizi düzenlemeli ve nişan masası süslemelerine göz atmalısınız.

 

Konuk Listesini Oluşturarak Nişan Organizasyonuna Devam Edin
Konuk Listesini Oluşturarak Nişan Organizasyonuna Devam Edin

Konuk Listesini Oluşturarak Nişan Organizasyonuna Devam Edin

Elbette nişanınıza gelecek konukların listesi en az mekan seçimi kadar önemlidir. Çünkü konuk sayısı aynı zamanda mekanınızın kapasitesini de belirleyen en önemli unsurlardan biri olacaktır. Hatta böylelikle mekanların size sunduğu nişan organizasyon paketlerinden de yararlanabilir ve en uygun bütçe ile mekanınızı tutmuş olursunuz.


 

Nişan Hazırlıkları Listesi : Nişan Elbisesi Ve Takım Elbise Seçimi

Belki de nişan organizasyonu yaparken en titizlikle seçilen ve birçok mağaza gezilen aşamalardan biri olan nişan elbisesi ve damatlık seçimi, nişan için hazırlık listesinin en önemli detaylarından biri. Vücut tipinin nişan mekanının ve konseptinin göz önüne alındığı elbise seçimini daha detaylı öğrenmek için “Nişan Elbise Fikirleri” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Nişan İçin Hazırlık Listesi: Güzelliğinizi Ön Plana Çıkaracak Nişan Saç ve Makyajınızı Belirleyin
Nişan İçin Hazırlık Listesi: Güzelliğinizi Ön Plana Çıkaracak Nişan Saç ve Makyajınızı Belirleyin

Nişan İçin Hazırlık Listesi: Güzelliğinizi Ön Plana Çıkaracak Nişan Saç ve Makyajınızı Belirleyin

Bir sonuca ulaştırdığınız nişan organizasyon fikirlerinden sonra sıra geldi, güzelliğinizi ön plana çıkarmaya! Nişan gününüz için seçeceğiniz saç ve makyaj modeliyle, istediğini görünüme kavuşabilirsiniz. Son yılların en popüler makyaj trendlerinden olan sade makyaj modellerini nişanınızda kullanabilir, daha doğal saç stillerine yönelebilirsiniz. Gösterişli bir nişana imza atmak istiyorsanız daha modern saç modelleri ve monokramatik makyaj stillerini deneyebilirsiniz.  Bu konuda daha detaylı bilgi almak için “Nişan Makyaj Fikirleri” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Nişan Pastası ve İkramlıkları Seçin

Nişan töreninizin en lezzetli aşamalarından biri olan nişan pastası seçimi; nişanınızın mekan ve konseptini göz önünde bulundurarak yapacağınız tercihlerden biri olacaktır. Vintage, retro, bohem nişanlar için doğadan ilham almış pasta modellerine bakabileceğiniz gibi, daha sade nişan törenleri için minimalist pastalar doğru seçim olacaktır.

 

Nişan Hediyeliklerinizin Nasıl Olacağına Karar Verin

Nişan organizasyonu yapmanın en son aşamalarından biri olan nişan hediyelikleri seçimi, konuklarınıza nişanınızdan sevimli bir hatıra olarak kalacaktır. Yine konseptinizi baz alarak yapacağınız hediye seçimi ile hem misafirlerinizde sizden şık bir armağan kalacak hem de dama hatırlanacaksınız.

 

Büyüleyici geçen bir evlilik teklifi ve mütevazi bir söz merasiminden sonra yapacağınız kusursuz nişan planlaması, düğünden önce aşkınızı taçlandıracak harika bir süreç olacaktır. Sizlere yardımcı olmak adına derlediğimiz nişan organizasyonu planlaması ve nişan hazırlıkları listesi ile, nişanınızı kolaylıkla planlayabilecek ve olumsuzluklara imkan tanımayacaksınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like