Bebek Gibi Bir Cilt ! Pürüzsüz Bir Cildin Tüm Sırları !

Cildinizin Kore etkisi ile bebek gibi görünmesini ister misiniz? Koreliler ciltlerine uyguladıkları bakım sayesinde, yıllar geçmesine rağmen hep genç ve fresh bir ciltleri var. Bu pürüzsüz cilt için yaptıkları bakımın tüm detaylarını sizin için araştırdık. Sizde bebek gibi bir cilt istiyorsanız şimdi anlatacaklarımızı uygulamalı hatta hayatınızın rutini haline getirmelisiniz. İşte o bebek gibi, pürüzsüz cildin sırları.

Koreliler günlük rutinlerine cilt bakımı ile başlıyor ve günlerini cilt bakımı ile bitiriyor. Bu onların pürüzsüz cilt yolundaki en büyük adımları..


Peki günlük cilt bakımı rutinleri hangi aşamalardan oluşuyor? Hep birlikte öğrenelim.

  1. İlk Aşama: Yağ ile temizleme

Yaptıkları ilk adım ciltlerini günün verdiği yorgunluk ve kalan artıkları temizlemek için etkili bir cilt temizleme yağı ile temizliyorlar. Bunun için cilt yapınıza uygun yağı seçmelisiniz. Bizim de size bir kaç önerimiz var.

Heimish – All Clean Balm

Balsam benzeri birdokuya sahip, cildi arındırmadan veya kurulamadan üst katman makyajı temizlemek için suyla temas ettiğinde bu yağ bir temizleyiciye dönüşür. Shea yağı, turunçgil otları, meyveler ve beyaz çiçek özleri gibi hipoalerjenik bileşenler onu hassas ciltler için uygun hale getirir. Pürüzsüz cilt için ilk adımınız bu olmalı.

 Klairs – Gentle Black Deep Cleansing Oil

Harika bir ilk temizleme ürünü olan Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil, hassas cilde sahip olanlar için mükemmel, hafif ve hafif bir temizleme yağıdır. Hafif kıvamı sizi yanıltmasın, çünkü bu yağ tüm fazla artığı, kiri ve uzun bir günün ardından kalan makyajı nazikçe çıkarmak için mükemmel bir iş çıkarır.

        2. Aşama: Temizleme 

Yağ ile uzun bir günden kalan sebumu cildinizden temizlediniz. Şimdi derin temizlikte sıra. Unutmayın pürüzsüz bir cilt için önemli sır tertemiz olmasıdır. Bu adımda cildinizi derinlemesine temizlemelisiniz. Korelilerin de ciltlerinde göreceğiniz üzere her zaman temiz ve doğal.

Bu adım için size önerebileceğimiz 2 temizleme ürünü var.

Klairs – Rich Moist Foaming Cleanser

Tüm cilt tipleri için uygun, fakat özellikle hassas veya kuru cilde sahip olanlar için uygun olan bu hafif temizleyici, cildinizin temizlik sonrasında kuru kalmamasını sağlayan bir etken madde kullanır. Aloe yaprağı özü ve hyaluronik asit gibi nemlendirici bileşenler içeren bu köpük temizleyici, tahriş olmuş cildi beslemeye ve yatıştırmaya da yardımcı olur. Çay ağacı yaprağı yağı ayrıca cildinizin taze ve temiz hissetmesini sağlayarak kopmaları en aza indirmeye yardımcı olur.


Cosrx – Low Ph Good Morning Gel Cleanser

Cildinize, fazla yağı ve ölü cildi etkili bir şekilde temizleyen düşük pH’lı hafif ve nazik bir temizleyici uygulayarak güne hemen başlayın. Cilt dokusunu iyileştirmek için çay ağacı yağı ve doğal BHA ile formüle edilen Günaydın Jel Temizleyicinin pH seviyesi, cildinizin doğal pH seviyelerine en yakın olanıdır ve cildi doğal yağlarından çıkarmadan yumuşak, nemli ve tazelenmiş bırakır.

        3. Aşama: Eksfoliyasyon

Bu terim size yabancı gelebilir. Kısaca anlatmak gerekirse cildi ölü derilerden temizleme. Bu pürüzsüz bir cilt, ışıldayan bir cilt için mükemmel bir adım.

İşte size cildi ölü derilerden arındırmanız için mükemmel bir ürün önerisi.

Cosrx – Natural Bha Skin Returning A-sol

Bu ürün, cilt sorun giderici, sivilceleri ve sivilce izlerini azaltmaya yardımcı olmak için en iyi leke tedavisi olarak çalışır. Cildi ölü derilerden arındırır ve geriye sağlıklı bir cilt bırakır.

        4. Aşama: Tonik

Bu aşamaya geldiğinizde cildinizde en çok farkedeceğiniz şey, yüzünüzün en diplerinde bazı sebumların kaldığı ve şimdi gerçek temizliğe ulaştığınız. Tonikler çoğu zaman cildin derinlere inerek tam anlamıyla temizleme sağlarlar. Sıkılaştırma özelliği olanlar, gözenek etkili olanlar vs.. Bir çok tonik mevcuttur. Siz cildinize uygun olanı ve işe yaramasını istediğiniz unsuru belirlemelisiniz. Kore cilt bakım önerileri kısmına dönecek olursak bu aşama için size önerimiz;

Klairs – Supple Preparation Facial Toner

Birçok kişi tarafından favori tonik! Bu harika tonik, nemlendirme ve beslenme sağlayarak cildinizi rutininizin geri kalanı için hazırlamanıza yardımcı olur.

        5. Aşama: Esans

Bu adımı koreliler kesinlikle atlamıyor. Esans kullanımı onlar için çok önemli. Araştırmalar sonucu; uzman cilt bakım şirketi Lionne’nin ortağı olan Megan Felton esansın aslında ne olduğu ile alakalı şu kelimeleri söylemektedir. Felton, “Cilt esanslarını anlamlandırmak zor, çünkü her markanın bir “özün” ne olduğu için belirtmesi için farklı bir anlamı olacaktır” diyor.

Esans önerimiz:

Huxley – Essence ; Grab a water

Kore güzellik markası Huxley’in bu ürünü yorgun, susuz cildinize derinlemesine nemlenmesi için izin verin. E Vitamini, Acai Berry ve Quinoa ile zenginleştirilmiş öz, susuz kalmış ciltler için kocaman bir bardak su gibi davranır, Hızlıca emilerek cildi besler.

        6. Aşama: Serum

Serumlar, özellikle yaşlanmaya karşı direnmemizi sağlıyor. Çoğu uzman 25 yaş altı serum kullanımını desteklemiyor fakat Koreliler 20li yaşlarda serum kullanımına başlamakta. Tabi ki yaşlarına özgü tercihlerde bulunuyorlar. Bebek gibi bir cilt için güzellik adımlarını atlamıyorlar.

Serum önerimiz;

I’m From – Ginseng Serum

Bu serum, cildi beslemek ve nemlendirmek için Kırmızı Ginseng ve Panax Ginseng Tohumu Yağı ile oluşturulmuştur. Yüksek konsantre Kırmızı Ginseng Özü, gevşek, yorgun cilde esneklik kazandırır.

        7. Aşama: Göz Kremi

Gün boyu en çok yorulan gözlerimiz. En çok bakımı ise yine hakeden yerimiz. Göz bakımı her zaman ön planda olmalıdır. Cilt bakımı yaparken atlamamanız gereken madde, sizi en ışıltılı gösterecek.

Göz kremi önerisi;

Rootree – Mobitherapy Age Defy Eye Cream

Bu kremde bulunan besleyici maddeler ile göz çevrenizi sıkılaştırın, besleyin ve aydınlanmasına yardımcı olun.

        8. Aşama: Uyku Maskesi

Uyku maskesi aşamasını koreliler atlamıyor onlar için bu adımların tamamını uygulamak çok önemli. Hepsi birbirini etkiliyor. Sizde bu bakıma başlayacaksanız mutlaka her adımı özverili ile yapmalısınız.

Nefis bir uyku maskesi önerimiz;

Klairs – Freshly Juiced Vitamin E Mask


E Vitamini içeren bu uyku maskesi, siz uyurken cildi aydınlatmaya ve yaşlanmanın erken belirtileriyle savaşmaya yardımcı olur. Hepsi siz uyurken ! Bir denemenizi tavsiye ederiz.

Tüm bunlar pürüzsüz bir cilt, bebek gibi bir cilt için sırlardı. Koreliler yüzyıllardır ciltlerine en büyük değeri vermiştir. Bizde kore cilt bakımı ile ilgili her gün yeni bir bilgi öğreniyoruz. Sizde bunları düzenli olarak uygulayın ve ışıltılı bir cildin keyfini çıkarın.

Güzel günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like