Bir Güzellik Rutini : Kore Cilt Bakımı

Kore cilt bakımı, son yılların en popüler trendi haline geldi. Korelilerin cilt bakımı sayesinde tüm dünya kendini daha genç, daha dinç hissedecek. Bu zamana kadar bir çok ürün gördünüz, bir çok teknik denemiş olabilirsiniz fakat korelilerin cilt bakımı bambaşka bir rutin. Kore cilt bakımı ürünleri de bir defa da olsa mutlaka denemelisiniz.

Kore Cilt Bakımı

Kore cilt bakımı bir çok adımlık rutinden oluşuyor. Videolar izlemiş, makaleler okulmuş olabilirsiniz amagenel hatlarıyla bu konuyu size açıklayacağız. Evet, Kore güzelliği  dünyada en iyisi için devrim niteliğindeydi. İster en son gelişmelerden haberdar olun, ister bir acemi olun, kore cilt bakımı rutini trendini bu yazı ile kolayca öğreneceksiniz.. Ve en iyi yanı ise bunu yapmak bütün gününü almayacak!

Adım 1: Yağ bazlı bir temizleyici uygulayın.  Kore cilt bakımı için önemli

İyi şeylere kısa yol yok. Öncelikle kesin belirlenmiş bir temel ile başlamalısınız.  ilk adım tüm makyajı ve kalıntıları temizlemek için yağ bazlı bir temizleyici kullanın.


2. Adım: Kore cilt bakımı gereksinimi tekrar temizleyin.

İki aşamalı temizliğin başladığı yer burasıdır. Bazı inatçı ufak tefek şeyler (ter / kirlilik parçacıklarını düşünün) ortadan kaybolmak için bu ikinci temizliğe ihtiyaç duyar. Ancak, başka bir yağ bazlı ürün kullanmak yerine, kirden tamamen kurtulmak için köpüklü bir temizleyiciye geçin. Temiz parmaklarınızla ürünü köpüklü bir köpük oluşturana kadar nemli cilde sürün. Su ile durulayın ve nazikçe kurulayın. İşte ikinci adımı da bitti.

3. Adım: Peeling Yapın

Biraz nazikçe pul pul dökülme ile gözenekleri açma zamanı . Ürünü buna en çok ihtiyaç duyan alanlara odaklayın (burun veya çene üzerindeki siyah noktalar gibi). Korelilerin cilt bakımı için çok önemli bir adım bu.

Cildinizin ihtiyaç duyduğu kadar veya az miktarda peeling ile ölü derilerden arının. Fakat bu esnada, cildinizin hassas olduğunu veya kolayca tahriş olduğunu fark ederseniz, bu adım her gün uymanız gereken bir şey değildir.

Adım 4: Yüz maskeleri

İşte korelilerin cilt bakımı için eğlenceli kısım, yüz maskeleri. Kore güzelliği bize nem maskelerini kullanmanın zamanını söylüyor. Kolajen dolu maskeler ve sıkıştırma çene maskeleri gibi oynayabileceğimiz yeni oyuncakları yüzümüze uygulayabilirsiniz. Cildinizle ilgili endişeniz ne olursa olsun, hepsi için bir yüz maskesi var! Ya da bütün bir grubu denemek istiyorsanız, sizin için en iyi olanı bulana kadar haftada bir kez farklı bir maske deneyin. Bu sizi şımartacaktır !


Adım 5: Göz kremi uygulayın

Parlak, camsı gözler Kore’de büyük bir trend. kore cilt bakımı teknikleri yaşlanma karşıtı da aynı zamanda. Bu nedenle, önemli bir ürün, hem aranan görünümü bir arada elde etmek için göz kremidir. Hassas bölgeyi nemlendirmek için yüzük parmağınızı (hafif basınç) kullanarak kremayı gözlerin altına nazikçe uygulayın. Yaşlanma karşıtı özelliklere sahip bir krem ​​tercih ederseniz, ince çizgilerde de harikalar yarattığını göreceksiniz.

6. Adım: Biraz daha nemlendirin

Evet, yüzünüzü nemlendirmek büyük ve son adım. Ancak boynunuz ve dudaklarınız gibi diğer alanları ne sıklıkla canlandırmalısınız ? Yüzünüzü her nemlendirdiğinizde.. Kendinizi Kore’den ilham alan bir güzellik rejimine tamamen kaptırmak için, bu çok yaygın olmayan alanları gözden kaçırmamalısınız. Onlara besleyici bir yüz kremi ve yumuşak kokulu dudak kremi ile biraz şans verin.

Korelilerin cilt bakımı kısaca bu rutinlerden oluşuyor. Güzellikle kalın.

Bu yazımıza da gözatabilirsiniz.

Bebek Gibi Bir Cilt ! Pürüzsüz Bir Cildin Tüm Sırları !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like