İşte Günlük Cilt Bakımı Rutini İçin Doğru Aşamalar | Bakım Rutini

Biz kadınların ciltleri için yapmayacağı şey yok! Bu sırasıyla tüm bakım malzemelerini cilde yedirmek olsa bile! Cilt bakımı yaparken cilt maskesi, peeling maskeleri veya nemlendirici kremlerin her birinin doğru bir sıralamayla sürülmesi gerektiğini olduğunu biliyor muydunuz? Uzmanlar cildin her üründen tam verim alabilmesi için doğru sıralamayla uygulamanın ve her ürün için bir süre beklemenin doğru olduğunu söylüyorlar. İşte aylık, haftalık ve günlük cilt bakım rutini ve doğru sıralamaları …

"Günlük

Günlük cilt bakımı ilk aşaması: Cildi temizlemek

Cilt temizliği sadece makyajlı bir cildi  makyajdan arındırmak değildir. Hiç makyaj yapmamış olsanız bile gün içinde ve her sabah cilt üzerinde biriken yağ ve kirler ciltten uygun bir biçimde arındırılmalıdır. Bunun için piyasa sürülen titreşimli cilt temizleme cihazları ve sadece ucuz ince ve yumuşak kıllardan oluşan cilt temizleme fırçaları bulunmaktadır. Bunlar her ne kadar pratik yöntemler olsa da, elle cilt temizliği de uzun süreli yapıldığı sürece, bakım rutininizde en az bu cihazlar kadar düzgün etki verecektir. Bunlara ek yüz temizleme maskesi de kullanabilirsiniz.

Bakım rutini tonikle devam etmeli!

Cildin renk dengesini sağlayan tonikler, cilt temizliğinin hemen ardından kullanılmadır. Böylece cildinizin ph oranını da dengelemiş olacaksınız. Yağlı, karma ve kuru cildiniz için uygun tonik kullanmaya özen göstermelisiniz.


"Günlük

Yeni bakım trendi: C vitamini serumu

Yeni yeni bakım ürünleri arasına eklenen bu serum, 20 yaşında bile olsanız kullanmanız gereken bir ürün! Cildinizi parlatacak ve cilt lekelerinizin hafiflemesi yardımcı olacak C vitamini, güneşten de sizi koruyacak.

Bakım rutininde sıra göz kreminde!

Yüzün en hassas bölgesi olan gözler, nemlendirici faslından önceki ilk aşamadır. Göz kremi kullanarak bu bölgenin nem dengesini sağlamanız gereklidir. Parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaptığınız göz kreminizin yaşınıza ve görünümünüze uygun  (kırışıklık önleyici, ultra nem, koyu halka karşıtı) olmasına özen göstermelisiniz.

Yüz nemlendirici ürünleri ile yüzünüzün tamamını nemlendirin.

Nemlendirici aşamasını her sabah ve akşam günlük cilt bakımı ritüelinize eklemelisiniz. Yağlı ciltler için su bazlı nemlendiriciler en uygun ürünler arasındayken, kuru bir cilde sahipseniz yağlı nemlendiricilere yönelebilirsiniz.

Haftalık cilt bakımı : Haftanın iki günü siyah noktalarınızla savaşın

Yağlı bir cildin en büyük düşmanı siyah noktalardır. Bu aşamada siyah nokta bantları veya soyulabilir maskeler işinize yarayabilir.

Günlük cilt bakimi : Güneş kremi

Hangi mevsimde olursanız olsun, güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumanız gerekecek. Buna boynunuz da dahil! Cildin erken yaşlanmasının en büyük sebebi güneştir. Siz siz olun günlük bakımınıza güneş kremlerini dahil edin.

Yüz bakımı : Kolajen kremleri
Yüz bakımı : Kolajen kremleri

Yüz bakımı : Kolajen kremleri

Cildin daha sıkı bir görünümüne  kavuşmasını sağlayacak bu kremler elbette ilerleyen yaşlarda kullanılmalıdır. Azalan kolajen miktarını dengelemek için günlük cilt bakımı aşamanıza bunu da eklemelisiniz.


Yüz maskelerini haftalık bakımınıza dahil edin

Haftada iki kez yapacağınız yüz maskeleri, cildinizin her türlü ihtiyacını karşılamalıdır. Cildinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Cilt tipinize uygun bir yüz maskesi veya diğer yüz bakım ürünlerini alarak haftada iki kez cildinizi ödüllendirin.

Aylık cilt bakımı: Hydrafacial cilt bakımı

Cilt tazeliği ve yeniliği için güzellik merkezlerinde uygulanan Hydrafacial bakım yöntemini de ayda bir uygulamanız mümkün! Sorunlu bir cildiniz varsa bu bakım yöntemini göz ardı etmeyin deriz.

Günlük cilt bakım rutininizi tamamladığınıza göre artık kusursuz bir cilde ulaşmak için elinizden geleni yaptınız demektir. Cildinizi çok yoğun ürünlerle yormak yerine daha hafif ürünleri tercih etmelisiniz. Cilt bakımı için doğru sıralamayı uygulayarak her üründen en üst düzey verimi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like