Kate Middleton’ın Favori Kokusu ve İçeriğini Bulunduran Kokular

Bu parfüm öyle bir parfüm ki sadece Jate Middleton değil Megan Markle da bu parfümü favori kokularının arasına eklemiştir.

Peki bu parfüm nedir? İçeriğinde hangi özler bulunur? Tüm bilgiler yazımızda..

  • Parfüm Jo Malone markasına ait. Güncel fiyatı 715₺.
  • Hem Kate Middleton hem Megan Markle’in favorisi.
  • Ürün Üst Notası: Deniz tuzu ve Adaçayı
  • Orta Nota: Greyfurt, Ambrette (Amber Bitkisi)
  • Alt Nota: Yosun

Aydınlık ve taze bir koku arayanların vazgeçilmezi haline gelmiştir.


Ja Malone markasının en önemli özelliği kendi parfümlerini karıştırıp tekrar güzel kokular elde edebilmesidir. Hem romantik gecelerde hem de sabah dinginliğinde bu kokular sizin de favoriniz olacak.

Peki parfüm seçimi nasıl olmalıdır?

Seçimi çok zor olmakla beraber kendinizi keşfedip, nasıl bir koku aradığınızı bulmalısınız. Nelerden hoşlandığınızı ve hiç sıkılmadan neyin kokusunu alabileceğinize karar vermelisiniz.

Kalıcılığa önem veriyor iseniz içeriği ve oranları kontrol etmelisiniz, her markanın kendine göre fiyatlandırması vardır. Önemli olan bütçenizi belirleyip ona uygun ve bilindik markalardan alışveriş yapmaktır.

Bunun nedeni parfümlerin direkt olarak tenimizle temas etmesidir. Sahte olarak yapılıp satılan parfümler uzun vadede sizi sağlığınızdan edebilir.

Parfüm seçerken yaşınızı da dikkate almalısınız. Bunun nedeni genç biriyseniz ve daha kadınsı parfümler sizi yansıtmayacaktır.


Bundan dolayı parfüm bireyin kendi tenine bakılırsa seçilmelidir. Herkesin farklı cilt tipi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her parfüm her tende aynı kokuyu vermemekte ve hoş kokmamaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak, cilt tipine uygun kokular seçilmelidir. Cildin yağ oranına bakılırsa parfüm seçilmelidir. Bazı kokular tenimizde kalıcı ve baskın kokarken bazı kokular hafifçe ve nefes kokabiliyor. Bununla birlikte kokular kişilikleri de belirlemektedir. Her bireyin kendiyle özdeşleştirdiği bir kokusu vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like