Kolajen Nedir ? En İyi Kolajen Markası | Kolajenin Faydaları

Özellikle 2021 yılında evde kalmanın etkisiyle cilt bakımına verilen önem hızla artıyor. Bu yılın trendlerinden kolajen takviyesi tüm hızıyla sorulmaya devam ediyor. Peki kolajen nedir? En iyi kolajen markası ve kolajenin faydaları ile ilgili tüm bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Kolajen Nedir ?

Muhtemelen cildinizdeki kolajeni düşünüyorsunuz çünkü cilt yaşlanmasından bahsedildiğinde bu kelime ortaya çıkıyor. Bu proteinin cildinizin algılanan gençliğinde rol oynadığı doğrudur, ancak bundan daha fazlası var. “Kolajen bir proteindir ve cildimizin ana yapı taşlarından biridir. Collagen nedir sorusunun cevabından sonra kolajen faydaları hakkında bilgilere gözatalım.

Kolajenin Faydaları

Proteinin vücutta büyük bir görevi vardır. Kolajen vücut dokularına yapı, dayanıklılık, sertlik ve doku verir. Bir deri tabakasına benzer. Ve elastik liflerle birleştiğinde cilde güç ve esneklik verir. Kolajen faydaları bitmiyor. Kolajenler ciltte bozulmaya başladığında ve vücuttaki seviyeleri düştüğünde, kırışıklıklar, daha sert tendonlar ve bağlar, daha zayıf kaslar, eklem ağrısı ve hatta GI sorunları fark edebilirsiniz. Kollajenin vücudunuzdaki her sistemin sağlığı için hayati olduğu açıktır. Ve kolajeni cilt bakımınıza dahil edebilirsiniz.

Kolejen İçeren Besinler

Kolajen gıda kaynakları şunları içerir: Balık, Tavuk ,Yumurta beyazı, Turunçgiller, çilek, kırmızı ve sarı sebzeler, Sarımsak, Beyaz çay, yapraklı yeşillikler, Kaju fıstığı, Domates, dolmalık biber, Fasulye, Avokado, Soya

En İyi Kolajen Markası, En İyi Kolajen Takviyesi

Suda Kolajen

Suda Collagen cilde parlaklık ve sağlamlık kazandırır. 8-12 hafta arasında kullanılması tavsiye ediliyor. Etkisini görebilmek için en az 3 ay gereklidir. Kapsül bazında bir üründür. En iyi kolajen markası arasına Suda Kolajen markası da girebilir.

Voonka Kolajen

Voonka Kolajen en çok satılan kolajenler arasındadır. Özellikle eczanelerde çokça satılan ve önerilen kolajen markası arasından öncelikli olarak gelir. Yüzde ellerde ve vücut bakımında kullanılır. Nemlendirici özelliğe sahiptir, sıkılaşma, kırışıklıkların  azalmasına yardımcı  olur. Her gün kullanılabilir.

Collagen Forte

Collagen Forte, derideki kolajen azlığından oluşan kırışıklığın giderilmesi için kullanılır. Cildimizde bolca kolajen üretimi olur.  Yaş geçtikçe bir çok sebepten kolajen miktarı tükenmeye başlar. Bu durumlardan kolajen takviyesi yapmamız gerekebilir. Ürün yaş gruplarına göre belirlenir. Collagen Forte kullananlar kendi yaş grubunu dikkate alarak ürünü satın almalıdır. Collagen forte fiyatı 2021 yılında 55-80₺ arası değişiklik göstermektedir. Kolejen forte son dönemlerde çokça kullanılmaktadır. Kolajen forte kullananlar tarafından oldukça memnun olduğu bu ürün daha çok tercih edileceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like