Uyku Öncesi Uygulamanız Gereken 10 Güzellik Rutini

1) Makyajınızı çıkarın – Hepsi. Gerçekten.
En önemli şey taze görünümlü devam ettirmektir. Güzel uyanmak için yapmanız tüm şey yatmadan önce makyajını doğru bir temizleyici ile çıkarmanız.  Bu ilk adım, gözeneklerinizin temiz olmasını ve gözlerinizin artıklardan arındırılmasını sağlar.

2) İki yastık kullanın
Şişliği önlemek için başınızı extra bir yastığa doğru kaldırın.

3) Bir kir tedavisi yapın… arındırıcı bir maske ile sivilceleri hedeflemek ve gece süresince tedavi için kullanabilirsiniz . Uzun cilt temas süresi çok daha iyi sonuç verir.


4) Bir nemlendiriciyi mutlaka kullanın.
Gece boyunca cildinizin nemlendirmesi üzerinde çalışarak, gündüz nemlendiricisini tamamen atlayabilir yada daha hafif nemlendiriciler güneş kremi yada makyaj altında da aşınma eğilimi göstermediğinden seçebilirsiniz.

5) El kremi ile uyuyun.
kalınca, mütevazı, biraz yağlı el kremi ile ellerinizi nemlendirmek, ellerinizi ve tırnaklarınızı sabahları en iyi ilk şey olarak gösterecektir. Eller gün boyunca kuru havaya ve aşırı yıkamaya maruz kaldığında kurutuluyor ve birkaçımız her suya maruz kalmış olduğunda el kremi uyguluyoruz.

6) Lüks bir yastık kılıfı üzerinde uyuyun
Saçınızı silikonsuz bir şampuanla sudan geçirin ve ipek bir yastık kılıfı kullanın; ipek yada saten bir yastık kılıfı üzerinde uyumak saçınızın genel sağlığına da yardımcı olur.

7) Saçınızı geri sabitleyin Saçınızda yüzünüze ve yastık kılıfınıza bulaşabilecek ve kırılmalara neden olabilecek yağlar ve kir bulunur. Uyurken yüzünüzü uzak tutmak için saçınızı örgütün yada topuz haline getirin.

8) Sekiz saatlik uyku alın
İyi bir gece uykusu yakalamak, görünüşünüzü tamamen etkileyebilir. Ünlü uyku uzmanı Renée Rouleau , “Uyku koyu halkaları azaltabilir, çünkü uyku eksikliği vücudunuzun dolaşım sistemini tehlikeye atar ve göz altındaki damarlarda durgun kan alırsınız, çünkü uygun şekilde drene edilmemiştir” diyor . “Uykusuzluk da cildinizin solgun ve bitkin görünmesine neden olur çünkü kan dolaşımınız bozulur.”


9) Etkili bir serum kullanın
Cildinizi etkili bir şekilde tedavi eden bir serum kullanın.

10) Göz kremi kullanın
Kuşkusuz bir milyon kere duydunuz, ancak göz kremi önemlidir. Geceleri mükemmel nemlendiriciler ve göz kremi kullanmaya başlayın (20’li yaşlarınızda olsanız bile). Sabah yuvarlandığında cildiniz dolgunlaşır ve nemlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like