Ellesion Dekor : Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Küçük yatak odası dekorasyonu ihtiyacınız mı var ? Küçük  yatak odanızı en üst düzey tasarıma çıkarmak için küçük yatak odası dekorasyon fikirleri mi arıyorsunuz?  Bir çok insan küçük yatak odası fikirleri almak için iç mimarlara başvurur. Fakat bir kaç pratik fikirle küçük yatak odalarını da harika kullanım alanlarına dönüştürebilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Küçük yatak odası fikirleri düşündüğünüzde karmaşık bir odanın tasarımdan uzaklaştığında içinde kaybolduğunuz bir alandır. Ama fikir olarak aslında, yatağınızın altında çekmece dolabı bulundurmak harikadır, özellikle de dolap alanınız yoksa. İşte bunları tasarımla harmanlamak apayrı bir konu.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Küçük yatak odası takımları, zemin çok azsa, uyuyabileceğiniz bir çatı katı inşa etmeyi düşünebilirsiniz. Bu size, tüm alanı kaplayan geniş bir yatak yerine bir masa veya kanepe için yer ve yürümek için biraz alan sağlar.


Bu küçük alanınızı en üst düzeye çıkarmak için yatak odası tasarımları ve fikirlerinin çoğu , mekanı darmadağın görünmeden odanıza kişilik katmak için mükemmeldir. Ayrıca, aydınlatmanın odanızdan en iyi şekilde yararlanmada büyük bir rol oynadığı da kesin. Yeterli aydınlatma yoksa, yatak odası daha küçük görünür. Küçük yatak odası fikirleri yazımızda en önemli maddelerden biri budur.

1. Uzun Raf Alanlı Küçük Yatak Odası Fikirleri

Küçük bir daire içinde birden fazla alan oluşturun. Perdeler, uyku alanından geçici olarak ayrılmanın kolay bir yoludur, raf üniteleri ise eşyaları saklamak ve farklı alanları tanımlamak için mükemmeldir.

2. Mini Köşeler İçin Küçük Yatak Odası Fikirleri
Alçak profilli tabandan tavana raf üniteleri, küçük yatak odası depolama ve sergileme için en mantıklı seçimdir. Depolama ve düzenleme seçeneklerini değerlendirirken küçük odanızın dikey alanından yararlanın. Küçük odalar için yatak odası takımı çok önemlidir.

3. Bol Yastıklı Köşe
Köşe yatağına yastık yerleşimi, uyku alanınızın doğru aksesuarlar ile oturma alanı olarak ikiye katlanmasını sağlar. Uygun kırlentler bir köşe kanepe hissi yaratır ve üstteki raflar oturma odası aksesuar dekoru için alan sağlar. Böylece hem yatak odanız hem de küçük bir oturma odanız olur. Küçük ölçülü yatak odası için bu fikir aklınızda bulunsun.

 

 

4. Şık Raf ve Dolap Duvarı
Küçük bir yaşam alanınız olduğunda depolama için dikey dekorasyon düşünün. Tabandan tavana gardırop ve duvar rafları, dağınıklığı minimumda tutar ve boş alanınızı en üst düzeye çıkarır. Küçük yatak odası mobilyaları için bir çok üretim yapan yer evinize uygun ölçekte raflar üretecektir.


5. Yumuşak ve Sıcak Aydınlatmalı
Bu üniversite yurdu rüya çatı katında iki ayrı yatak altı alanı var! Ciddi öğrenci için yatak, özel bir çalışma alanı ve tüm temel ihtiyaçlar için bir dolap üzerinde yüksekte durur.

6. Renk Sıçramalarına Sahip Küçük Yatak Odası Fikirleri
Vurgulu bir duvar, küçük bir apartman alanını neşelendirmeye yarayabilir. Yüksek dolaplar, depolama için dikey alan kullanır ve okuma lambaları için bir bağlantı alanı sağlar.

7. Dolaplar Arasında Uyuyun
Bu etkileyici özel dolap, küçük bir yatak odasındaki mevcut her alanı kullanır. Yatağın altında geniş çekmeceler ile depolama maksimize edilmiştir. Kabinin etrafındaki sargıdaki akıllıca girintili alanlar, genellikle bir komodin üzerinde tutulan eşyaları tutar.

8. Üç Katlı Hareketli Komodin
Küçük bir yatak odası için mobilya seçerken büyük başucu masasının dışında düşünün. Bu küçük araba, kitapları ve uyku vakti temellerini içerir ve en küçük alanlara kaydırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like