İpek Kirpik Nedir? İpek Kirpik Hakkında Herşey

İpek kirpik ilgili herhangi bir bilgilendirme arıyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle takma kirpikler ile ilgili bir çok olumsuzlukla karşılaşmışsınızdır. Takma kirpik, kirpik güçlendirici, ipek kirpik ve kirpik lifting gibi kirpik ile ilgili yapacağınız çok sayıda seçenek var.

İpek kirpik nedir?

Öncelikle, bazı markalar ipek kirpiklerini %100 ipek kirpik olarak piyasaya sürerken, belirttikleri ipek kirpiğin aslında sentetik esaslı bir ipek elyaftır, aslında gerçek ipek değildir, çünkü gerçek ipek oldukça yumuşak bir malzemedir ve şeklini düzgünce belirleyemezsiniz. Kendi şekli vardır. Cildiniz de hassaslık varsa danışmalısınız. Bu yüzden bu konunun sizin için ne kadar önemli olduğunu belirleyip bu konuda araştırmacı olmalısınız. Son yıllarda ortaya çıkan, geleneksel takma kirpiklere göre daha ince ve daha doğal görünen yeni bir kirpik türüdür.


Yeniden kullanılabilir mi?

İpek kirpik, uygun özen ile birden fazla kullanılabilir. Ama yapılan yere bağlı olarak bu olasılık değişebilir. Genellikle 10-15 günde bir bakımına gitmeniz gerekebilir. kirpik bakımı çoğunlukla ek ücret talep edilip yapılmaktadır.

Ne kadar süre kullanılır?

Genel olarak yaklaşık üç ila dört hafta dayanırlar , Sürekli kirpik bakımınızı yaptırırsınız bu süre oldukça uzayacaktır.

İpek kirpik, orta ağırlıktaki kirpik bölmeleridir ve sentetik takma kirpiklerden daha ince ve daha esnektir, bu da kirpiğe tutunma gücünü daha iyi hale getirir. Hafif olmaları nedeniyle, ileri yaşlı kadınlarda ve zayıf  dayanıksız doğal kirpikleri olan kişilerde kullanılabilir. Sentetik kirpikler gibi, ipek de çeşitli kıvrımlar ve uzunluklarda gelir. Bu tür uzantılar da kıvrımlarını tutar, ancak kıvrılma, sentetik kirpiklere göre daha az homojen olma eğilimindedir ve bu da onları daha doğal bir görünüm arayan kişiler için daha iyi hale getirir. Bu kirpik, diğer kirpik türlerinden daha güçlü olma eğilimindedir.


İpek kirpik için bir çok model mevcuttur. Siz yaptıracağınız yeri belirledikten sonra bu konuda size uygun olanı belirlemenize yardımcı olacaklardır.

Kadınların çoğunlukla  tercih etmelerinin nedeni çok doğal veya çok çekici görünmeleridir.  Daha hafif oldukları için, kendi kirpikleriniz zayıf veya ince ise için bu sizin için çok daha iyi bir seçenektir. Kesinlikle sentetik kirpiklerden daha uzun süre dayanırlar. Göz alıcı kirpik setleri , dolgun ve uzun ama yine de doğal görünen kirpikleri arayan gelinler için en popüler seçeneklerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like