Japon Sokak Modası

Japon tasarımcıların uluslararası takipçi kitlesi kazanmasıyla Japon sokak modası dünya çapında ikonik hale geldi. Geyşa çay törenlerinden cosplay sergilerine kadar Japonya, eski ve yeniyi çok iyi kucaklamayı başarıyor. Bu kültür çarpışmasından doğan, sonsuza dek değişen, zengin ve çeşitli bir moda sahnesidir.

Pek çok Japon tasarımcı uluslararası podyumlarda fırtınalar estirirken, asıl mesele Japonya’nın sokak modasıdır. Her sezon yeni yenilikçi tasarımlarla, Japonya artık burada alışverişi başlı başına kültürel bir deneyim haline getiren çok sayıda farklı moda trendine ev sahipliği yapıyor.Japonya’nın Moda Bölgeleri
Japon sokak modasındaki son trendleri ortaya çıkarmak için, ülkenin en iyi moda bölgeleri Tokyo’da bulunabilir. Bu başkent her zevke ve tarza hitap eder ve bir gün alışveriş yapmak için ideal bir yerdir. Harajuku , yenilikçi moda trendleri için şehrin en tuhaf destinasyonudur. Bu canlı alanda ziyaretçiler siber modadan Hello Kitty Aksesuarlarına kadar her şeyi bulmayı bekleyebilir.

Yüksek uç için couture ve mağazalar bolca Ginza’ya başını . Bu şık bölge, en yeni podyum trendlerine ve tasarımcılara ev sahipliği yapmaktadır. Harajuku’dan farklı olarak Ginza, yüksek cadde trendlerinin biraz daha sofistike versiyonlarını sunuyor. Alternatif olarak, Shibuya, Japonya’nın gençlik kültürüne uygun giyim mağazalarına sahiptir ve herhangi bir sokak moda macerasına başlamak için en iyi yerdir.

Trendleri Lolita
Tüm Harajuku trendleri arasında Lolita en popüler olanlardan biridir. Edward tarzı elbiseleri sevimli ve parlak aksesuarlarla buluşturan çok özgün bir tarz. Lolita, diğer tüm uluslararası modalardan çok farklı ve muhtemelen sadece Japonya’da görebileceğiniz bir trend. Bu tarz genellikle genç kadınlar tarafından giyilir ve güzel şemsiyeleri ve büyük saçları vardır.Ojikawa
Ojikawa, Japonya’da daha çok Oji kızı olarak bilinir ve genellikle podyumlarda görülen bir kış trendi. Tarzda bol gömlekler, fiyonklar, uzun ceketler, tüvitler ve bol pantolonlar yer alıyor. Akıllı bir kenara sahip tom çocuksu bir stil. Ojikawa kıyafetleri, şehirdeki birçok cadde mağazasında ve alışveriş merkezinde bulunabilir.

Decora
Bir başka Harajuku trendi Decora’dır. Japon sokak modası denince decora tamamen parlak, cesur giysiler ve büyük aksesuarlarla ilgilidir. Çoğu Decora moda mağazası Harajuku bölgesinde bulunur. Decora modasını giyen çoğu genç, saçaklara yerleştirilen çok sayıda klips ve fiyonkla tanımlanabilir. Açıklama parçaları, vücut mücevherleri ve ışıltıyla tamamlanan Hello Kitty ve Pokémon aksesuarlarını içerir.

Kawaii
Kawaii şu anda erkek moda sahnesinde çok yeni bir trend. Harajuku’nun kızları çok çeşitli moda stillerine sahipken, Harajuku Erkekleri kendi tarzlarını yeni buldular. Kawaii basitçe cinsiyetsiz moda anlamına gelir ve son birkaç ayda birçok Japon moda dergisini süsledi. Tarz basit, sevimli ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından kolayca giyilebilir. Bu sokak modasının popülaritesi artıyor ve özellikle Harajuku’da dikkat edilmesi gerekenlerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like