Sosyal Medyada Popüler : Tek Kaş Modası

Dudak, göz, cilt ve daha fazlası, hepsi bir kenara kaşlar belki de on yıllarca en çok gelişen tek  uzuvdur . Yüz yapınız, gençliğiniz ve genel görünümünüz üzerinde en büyük etkiye sahip olan bu özelliğimiz aynı zamanda en büyük ölçüde değişen özellik olması ilginçtir. 1930’larda, ince ve kavisli kaşlar o kadar popülerdi ki, neredeyse karikatürize görünüyordu, oysa 50 yıl sonra gür tarz herkesin isteyeceği bir model halina gelmeye başladı. Kalın kaş modası yıllardır popülerliğini koruyor.

Tek kaş modası

Sosyal medya sayesinde güzellik trendleri hiç olmadığı kadar hızlı hareket ediyor. Buna bir yenisi daha eklendi, bu trend tek kaş modası olarak yerini aldı. Kadınlar tek kaş modası uyumunu yakalamak için oldukça değişik görünümlere girebiliyor. 2021 yaklaşırken, kaş modası popülerliğini bulmak için çok sayıda sanatçı röportaj vermiştir.


Fakat 2016’da, Zendaya’nın kalın kaş ile görüntüsü çekildiğinde, herkes bunların Hollywood’un en popüler kaşları olacağı konusunda hemfikirdi. Ancak 2021’e girerken, trendler kaş trendleri değiştirme yönünde daha fazla yön değiştiriyor.

Ünlü kaş sanatçıları , daha düz, daha uzun bir şekle sahip daha dağınık bir kaşın gelecek yıl en çok aranan stil olacağını kabul ediyor.

Anastasia Beverly Hills’de sanat ve kreatif pazarlama müdürü olan Alyssa Anderson , bu muhteşem görünümün anahtarı “çok az görünen ürünle dolu bir kaş” olduğunu açıkladı .

Peki bu gerçekçi stile nasıl ulaşılır? Öncelikle cımbızınızı elinizden bırakın. Kaş altını “temizlemek” için, koparmak değil unutmayın temizlemek.. Tek kaş modası bu dağınık, düz stil elde etmenin yolu değildir. Dolgun kaşlarınız varsa daha güzel. Çok bir işleme gerek kalmayacak.


Zaten oldukça dolgun kaşlarınız varsa sadece uygun bir jelle taramak yeterli olacaktır. Her gün ürün uygulamak istemiyor musunuz? Bu durumda kaş sanatçıları, kaşlarınızın profesyonelce renklendirilmesini önerir. “Ya da onları doğal olarak gölgelemek için iyi bir fırçayla bir kaş pudrası kullanabilirsiniz” diyor. Ayrıca, kaşlarınızı yukarı doğru fırçalamayı deneyin , böylece tüm küçük uçlar yapışır – ilk başta tuhaf görünebilir, ancak kaş sanatçıları bunun onları daha dolgun ve daha doğal göstereceğini belirtir.

Tek kaş modası bir akımdır geçip gidiyor. Sizde dilerseniz bu modaya ayak uydurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like