Chloe Ting Challenge Nedir? Chloe Ting Hakkında Her şey

Chloe Ting  Avustralya’da yaşamaktadır. Son dönemlerde bu kadar popüler olmasının sebebi HITT kardiyo ve yağ yakmaya yardımcı challenge videolarıdır. İnstagram ve Youtube’da oldukça aktif bir rol oynamaktadır. Milyonu  geçkin takipçiye sahiptir. Kendisi 1986 Asya, Brunei doğumludur.

Güncel olarak kendisini takip edebilir ve bir egzersiz programına başlayabilirsiniz. Genellik kadınlar bu egzersiz programlarıyla değişimlerini gösterseler de çoğu erkek bireyde oldukça başarılı bir değişime uğrayabilir.

Youtube’da kadın #chloetingchallenge etiketi ile süreçlerini ve bu süreçlerdeki değişimlerini gösteriyor. Sizde bu videoları incelediğinizde inanamayacaksınız. Chloe Ting rutin şekilde kanalında bu videoları izliyor ve sonuçları en doğal haliyle gözlemliyor.


Bu videoları yaparken kadınların aklında tek bir soru oluşuyor? Peki biz de Chloe gibi karın kaslarına sahip olacak mıyız? Şimdi bunun cevabına bakalım.

Chloe Ting ile Muhteşem Vücuda Sahip Olmak

Şunu belirtmeliyiz ki karın kaslarınızın çıkması başlıca uyguladığınız diyetler ve genetiğiniz ile ilgilidir ve bu kuralı hiç bir egzersiz değiştiremez.

Egzersize yeni başlayanlar ve bol bol terlemeliyim diyenler için bu programlar elbette olabilir hatta ücretsiz, fakat hayal ettiğiniz formu ve gerçek beklentilerle analiz edip, kendinize uygun egzersiz rutini oluşturabilirsiniz. Avustralyalı vücut geliştiricisi Chloe Ting, özellikle pandemi süreci başladığından beri YouTube fitness dünyasına hakim oldu. Özellikle 2 hafta içinde karın kası vaat eden en popüler videoları 200 milyondan fazla görüntülemeyi elde etti.

Bu popüler videolarının açıklamalarında Ting, “video başlıkları özneldir ve bire bir gerçek olarak görülmemelidir. Örneğin, yağ azaltmayı hedeflemek bilimsel olarak kanıtlanmamıştır, ancak bir video başlığı aksini önerebilir” diyor.

İstediğiniz hedefi kendinize belirleseniz de bu yağ yakmak olabilir, kas yapmak olabilir fakat son aşama olarak, görmek istediğiniz sonuçlardır. Bunun için, muhtemelen YouTube videolarının daha ilerisine geçmeniz gerekecek.


Chloe Ting Challenge

Bu popüler youtube videolarından en doğru ve en iyi şekilde yararlanmanın sırrı doğru forma sahip olmaktır.

Egzersizin etkili olabilmesi için, her hareketin doğru yapılması ve bölge kaslarınızı çalıştırmanız ve aktifleştirmeniz gerekir Bunu takip etmek mümkündür. Kendinizi kaslarınıza odaklayarak bunu yapabilirsiniz.

Fakat yağ yakmayı fark edemezsin. Chloe Ting’in en popüler antrenmanları genellikle düz bir karın ve hatta karın kası sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak videoları tek başına bunu bir çok insan için yapmayacaktır. Gelişme elbette gösterecek fakat aynı sonuca varmayacaktır. Kendisi de bunu belirtmiştir.

Göbeğinizi yakmanın tek yolu, genel vücut yağ oranınızı düşürmektir. Bunun için en büyük faktör, her gün harcadığınızdan daha az kalori tüketerek kalori açığı bırakmaktır.

Ünlü antrenör Tamir bunu şu şekilde belirtmiştir  “Bu% 90 diyet gibi. Beslenmenizi çok çok yakından izlerseniz, karın kası sahibi olabilirsiniz” dedi .

Egzersiz, vücut yağını azaltmaya yardımcı olabilir, günde saatler ayırmanıza gerek yok, günlük kalorilerimizin çoğu dinlenirken yakıldığı için devamlı egzersiz yapmanız birşeyi değiştirmeyecektir.

Yağ kaybetmeye başladığınızda, genetiğiniz vücudunuzun en hızlı nerede yağ yaktığını belirler, bu da bazı insanların göbek bölgesinde yağ kaybetmekte çok daha zorlanacağı anlamına gelir.

Chloe Ting gibi karın kaslı ve çizgili bu görünüm; boy, kilo, vücut yapısı ve karın kaslarınızın doğal şekli gibi genetik olarak belirlenen faktörlere bağlıdır. Egzersiz karın kaslarının boyutunu artırmaya veya onları daha görünür hale getirmeye yardımcı olabilirken, hiçbir egzersiz vücudunuzun yapısını veya kas şeklinizi değiştirmez.


Ting’in videoları, çok çeşitli kas gruplarını hedefledikleri için hem ücretsiz hem de kullanışlı egzersiz rutinidir. Sürekli hareket ve az dinlenme ile süren bu rutinler spor yapmaya yeni başlayanlar için iyi bir seçenektir.

Sonuç ne olursa olsun kendini kötü hissetmemelisin. Vücudunu tanıyarak hedefine ulaşabilirsin.

2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like