Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yöntemler, Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Kadın erkek fark etmeden günümüzde birçok insan saçlarının dökülmesinden dert yanmaktadır. Saç dökülmesinin nedenleri arasında mevsim geçişleri, stres ve bazı vitaminlerin vücudumuzda eksik olmasından kaynaklanmaktadır. Birçok kozmetik markası saç şampuanlarında saç dökülmesini engelleyecek formülleri ürünlerinin içerisine koyarak pazarlamaya çalışsa da bu formül kimi zaman maalesef saç dökülmelerinin önüne geçememektedir.

Bu yüzden kimileri işinde uzman olan doktorların yolunu tutarken kimileri ise saç dökülmesini önlemek için doğal yöntemler arayışına giriyor. Doğal yollarla saçlarındaki dökülmeye son vermek isteyenler için ise çözüm önerisi bir hayli fazladır. Geçmişten günümüze birçok insan çeşitli bitki ve ilaçlarla saç dökülmesine son vermek için doğal yöntemlerin arayışına girdi. Saç dökülmesi eğer sizi mutsuzluğa sürüklüyorsa buna izin vermeyin ve yazı dizimizde yer alan yöntemlere başvurarak bu sorununuz kökten çözün!

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Sayısız birçok faydası bulunan avokado yağının saç dökülmesini durdurması noktasında da faydaları vardır. Saçınızda iki saat boyunca beklettiğiniz avokado yağını bitkisel bir şampuanla yıkayın. Hem saçlarınızın dökülmesini engelleyecek hem de saçlarınızı gürleştirecektir. Pratik ama etkili bir yöntem. Deneyin ve görün!

Bu önerimiz kadınlar için çok sık fön çektirmeyin. Çok sık fön çektirmek saçların daha kolay kopmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden fön çekme işlemlerine bir süre ara verebilirsiniz.

Erkeklerin saçlarını şekillendirmek için kullandığı saç sabitleyici ürünler de saç dökülmesine sebep olan ürünlerdendir. Sık kullanmamakta fayda var!

Saç dökülmesini doğal yollarla çözmek istiyorsanız biotin takviyesine başlayabilirsiniz. Biotin saçtaki keratin üretimini arttırmaktadır. Ayrıca biotin sayesinde saçlarınızın yanı sıra tırnaklarınızı da güçlendirebilirsiniz. Ayrıca takviye olarak A, B12, D Vitamini ve Çinko kullanabilirsiniz.

Sağlıklı beslenerek de saç dökülme sıkıntısına son verebilirsiniz. Bol su içmenin faydası saçlarınızın yanı sıra cildinize de faydaları saymakla bitmez. Su bu noktada olmazsa olmazımız olurken süt ürünleri, balık ve tavuk gibi protein ağırlıklı beslenmek de bu sorunlar için çözüm olabilir.

Lavanta yağı hem kadınların saçları için hem de erkeklerin sakalları için bakım yapan bir yağdır. Bir kaşık lavanta yağını kaynayan suya ekleyerek 5 dakika kadar ısıtın. Ardından ılıyan su ile saçlarınızı yıkayan ve durulayın. Haftada bir uygulanması gereken bu doğal yöntem sonrasında saçlarınız daha gür ve canlı olacaktır. Saç dökülme sorununuzu ise doğal bir yöntemle çözüm bulmuş olacaksınız.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar
Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Hindistan cevizi yağı da saç dökülmesini önlemek için uygulayabileceğiniz doğal çözümler arasında yer almaktadır. İçerisindeki vitaminler sayesinde saçı derinlemesine besleyen Hindistan cevizi yağını duşa girmeden önce saçınızın uçlarına sürerek yarım saat kadar bekletin. Ardından ise saçlarınıza şampuan sürmeden durulayın. Böylelikle yağ, saçlarınıza yapışmadan temizleme işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Hindistan cevizi yağı sonrası saçınız sağlığına kavuşurken içerdiği vitaminler sayesinde de dökülmesini engelmiş olacaksınız.

Geçmişten günümüze gelen bir yöntem de kına! Kına gecelerinin vazgeçilmezi kına, saçlar için bulunmaz bir nimet adeta! Her ne kadar saça sürüldüğü takdirde saç renginde değişiklik yapsa da kına içerisindeki vitaminler sayesinde saçın en iyi dostudur! Saçlardaki kopma ve dökülmeler için birebir çözümdür kına yakmak!

Çam terebentin yağı da saç dökülmesinde en iyi sonuç veren doğal ürünler arasında yer almaktadır. Çam terebentin yağını şampuanınıza ya da saç kreminize bir miktar eklemeniz yeterli olacaktır. Çam terebentin saçın eski sağlığına kavuşmasını sağlarken içeriğindeki vitaminlerle de yıpranmış olan saçı baştan aşağıya yeniliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like