2021 Modası: 2021 Yaz Modası

2021 yaz modası koleksiyonlarını görüntülerken öncelikle bu görünümlerin yaratıldığı zamanları kabul etmeniz gerekir; dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıların tümü karantina sırasında, çoğu stüdyolarından ve olağan kaynaklarından uzakta, ekiplerinden ayrılmış ve büyük lojistik zorluklarla karşı karşıyaydı. Daha sonra bu tasarımları, sınırlı kitleye sahip canlı yayınlar, videolar ve moda şovları aracılığıyla dünyaya sunuldu. Karantina, corona, yasaklara rağmen 2021 yaz modası trendleri yine cıvıl cıvıl.

2021 Yaz Modası

Nasıl giyindiğimiz, nasıl hissettiğimiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir, aynı zamanda ruh halindeki daha geniş değişimleri de yansıtır ve bu nedenle, mevcut iklim göz önüne alındığında, tasarımcıların bu sezon için amacını ve modadan gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu incelemesi şaşırtıcı değil. Burada iki yaklaşım var, bazıları neşeyi geri getirmek için giyinmek, diğerleri bize geçen yılın rahat üniformasının yanında artık hareketli parçaları sunmalarıdır. 2021 ilkbahar yaz modası bu yıl rengarenk.

Canlı Renkler ve İyi Hissettiren Baskılar

Dört şehrin tamamında, karantina sonrası bir dünya için tasarlanan ve tüm bu ev giyimine panzehir olarak tasarlanan giysilerle, ruhumuzu iyileştiriyor. Pek çok tasarımcı, 2021’de kıyafetlerimizle daha fazla eğlenmek istiyor ve gökkuşağı baskısı ile akla gelebilecek en muhteşem elbiseyi giymeyi isteyeceğimizi tahmin ediyor. Londra Moda Haftası tasarımcısı Halpern, hayal edebileceğiniz en mutlu kıyafetlerden bazılarını giyen cephe çalışanları ile bulaşıcı görüntüleri ile yarattığı için bu duygunun mükemmel bir örneğidir.

2021 Yaz Modası – Güzel Elbiseler

2020’de özel gün kıyafetlerinin gardıroplarımızda yeri yoktu, ancak bu yıl tasarımcılar, yeniden planlanan düğünler ve akşam planları yeniden gerçekleşebileceği zaman, en güzel elbiseleri 2021 yaz modası trendleri için hazır olarak hayal ettiler. Tam boy fırfırlı etekler! Süslemeler! Tül katmanları! Elbiseler gösterişli, abartılı ve inanılmaz derecede güzel.

Plaj Hayali Kurduran Giysiler

‘Kaçış’, birçok tasarımcının bu yıl araştırdığı bir temaydı. Fakat hiç kimse bunu, elbiselere ve gömleklerine Hawaii havası ile deniz yıldızını süsleyen Versace kadar gerçek anlamda yapmadı. Verilerine göre, havuz başı kıyafetlerinde bir artış oldu. Bu tarzın içinde kısa croplar, büstiyerler, salaş tüller, espadriller de yer alıyor.

Dar Siyah Modası

Koleksiyonlar boyunca, dar silüetler, body-con ve açık saçık kesimler kullanarak ‘çıplak elbise’ fikriyle oynayan tasarımcıları gördük, ancak bizim ve alıcılar için gerçekten göze çarpan siyah elbiselerdi. Jacquemus’un siyah slip elbisesi ön siparişlerde en çok satan parça oldu. Khaite ve Victoria Beckham gibi tasarımcılar, yaka kısmındaki kesiklerle, kayış detaylarıyla, örgü ve hafif fabrikasyonun bir karışımıyla oynanan elbiseler yarattılar. Bu, gerçekten muhteşem bir şey giymek istediğinizde ilk partiniz için gardırobunuzda hazır bulundurmanız gereken bir karantina sonrası elbise. Asimetrik açıklıklarla bu yılı, hatta 2021 yaz modası için gözde olarak tamamlayacak.

Parlak Pembeler

Bir çok marka “Tasarımcılarımızın çoğu Bahar için iyimser bir bakış açısını benimsedi” dedi. “Çok sayıda kumaş ve dokuda cesur, parlak renklerden oluşan pembeler gördük.” Bu markalar da en çok göze çarpan renk, karpuz, fuşya ve parlak pembelerin patlamasını gördük. Önümüzdeki yazın en çok aranan elbiselerinin hepsini bu çarpıcı tonda görebilirsiniz. Hatta Roksanda’nın dökümlü maksi elbisesi ve fırfırlı etekli straplez Molly Goddard elbisesi, Londra Moda Haftası’nın en unutulmaz görünümlerinden ikisiydi.

2021 Yaz Modası Renkleri

Bu yılın renklerine başlarken direkt pembe ile başlayabiliriz. Sonrasında gelen canlı renkler sarı, yeşil. Tüm yaz gökkuşağından esinlenebiliriz. Ama bunun bambaşka bir yanı bu yaz siyah renginin de oldukça tercih edilecek olmasıdır. Yaz akşamları renkleri bir kenara bırakıp siyahın asaletinde kaybolabilirsiniz.

2021 yaz modası ile yeni yılda en güzel halinizle, siz olun. 🙂 İşte 2022 yılının moda trendleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like