2022 İkinci Çeyreği: Kozmetik ve Gelişen Yeni Haberler

Güzellik endüstrisindeki kozmetik ürünleri liderleri bu çeyrekte yatırım ve satın almaları ön saflarında yer alırken, birkaçı da lider ekiplerinde önemli değişiklikler yaptılar. Birçok ünlü kozmetik ürünleri markası sektör içinde kadrosuna yeni, ancak tanınmış bazı yüzleri kattı. Markalar, stratejilerine çok ihtiyaç duyulan sürdürülebilir bir zihniyeti uygulamaya başladı.

Markaların Sürdürülebilirlik Çalışmaları

Pek çok marka, daha sorumlu bir şekilde alışveriş yapma konusunda artan tüketici arzusuyla karşı karşıya kaldığından, bir dizi sürdürülebilir konularına bu çeyrekte öncülük etti. The Body Shop , mağaza içi dolum programını ABD genelinde genişletirken, klinik cilt bakım markası Murad , TerraCycle ile bir ortaklık başlattı ve müşterilerin hayırsever bağışlar kazanmak için markalı ürün ambalajlarını geri dönüştürmelerine olanak sağladı. Lüks kozmetik markası YSL Beauty de sürdürülebilir bir yaklaşım izleyerek 2030 yılına kadar 100.000 hektarlık araziyi koruma ve restore etme hedefiyle STK Re:wild ile yeni bir ortaklık başlattı.

Markaların Yaptıkları Yatırımlar

Bal bazlı saç bakım markası Gisou , Hindistan’ın Sugar Cosmetics ve sağlık şirketi Ever/body de dahil olmak üzere , her birinin fonlarını hızlandırmak için kullanacaklarını söyleyen bir dizi bağımsız marka ve start-up’a son çeyrekte önemli yatırımlarda bulundu.
Bu arada güzellik liderleri de geçtiğimiz aylarda bazı büyük hamleler yaptı. Helen of Troy’un bir yan kuruluşu olan Curlsmith’i 150 milyon dolarlık önemli bir anlaşmayla satın alırken, L’Oréal Tokyo merkezli Sparty’ye yatırım yaptı ve eş zamanlı olarak kadın liderliğindeki start-up’ları desteklemeye adanmış bir fon başlattı.
Şirketler dikkatlerini içerik odaklı yatırımlara da çevirdi. Unilever, fosil yakıtlara bitki bazlı alternatifleri ölçeklendirmek için Geno ile ortak bir yatırım yaparken, Chanel destekli Evolved by Nature, aktif ipek üretimini genişletmek için 120 milyon dolarlık bir finansman turu yarattı.

 

Marka Lansmanları

Ünlü güzellik markası lansmanları, bu çeyrekte bir kez daha öne çıktı ve birçoğu, hızlı büyümesinden faydalanmak için güzellik endüstrisine yöneldi. Kim Kardashian , Hailey Bieber ve Scarlett Johansson , sektöre yepyeni markalarla katılanlar arasında yer alırken, Lady Gaga’nın Haus Labs ve Rihanna’nın Fenty Beauty gibi markalarının her biri ya yeni pazarlara açıldı ya da tamamen yeniden piyasaya sürüldü.
Bu arada, büyük küresel markalar da yeni ufuklara açıldı. Japon Shiseido, yerel ürünlere odaklanan Avrupa merkezli Ulé’nin lansmanını duyurdu, üyelik platformu Soho House , üyelerine özel cinsiyetsiz bir koleksiyon ortaya çıkardı ve popüler lüks marka Off-White, ilk güzellik lansmanı Paperwork ile sektöre girdi. Çeşitli kokular, ojeler ve vücut “boya kalemleri” bulunuyor.

Markalarda Atamalar, İflaslar ve İstifalar

Sephora CEO’su Martin Brok da dahil olmak üzere, sektördeki bir dizi önemli lider, “görüş farklılığını” öne sürerek güzellik zincirinden beklenmedik bir şekilde istifa etti. Martin Brok da dahil olmak üzere çeyrek boyunca ani çıkışlar açıklandı. Estée Lauder’a ait Too Faced, şirketi 1998’de kuran kurucu ortakları Jerrod Blandino ve Jeremy Johnson’a da veda etti. Bu arada Glossier , kurucusu Emily Weiss’ın görevinden istifa etmesinin ardından yeni CEO Kyle Leahy oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like