Ünlülerin Cadılar Bayramı Kostümü | Cadılar Bayramı Ne Zamandır? Hallowen Nedir?

Her sene bir gelenek haline gelen cadılar bayramı kutlamaları, bu sene de farklı kostümler, eğlenceli gösteriler ile hem Türkiye’de hem de dünyanın dört bir yanında kutlanıyor. Eski dönemlerde birçok ülkede hallowen kutlamaya garip bakılırken, günümüzde bu sadece bir eğlence haline gelmiştir. İşte çok merak edilen cadılar bayramı ne zamandır , hallowen nedir , ve ünlüler cadılar bayramı kostümü olarak ne tercih ediyor sorularının cevapları …

Cadılar Bayramı Ne Zamandır ?

Ürkütücü kostümlerden geldiği anlaşılan bubayram, sadece kostümlerden değil balkabağı simgeleri ve çeşitli şekerlemeler ile ön plana çıkmaktadır. Yabancı ülkelerde en geleneksel cadıların bayramı kutlaması kapı kapı korkunç hallowen kostümü giyen çocukların şeker topladığı bir merasim haline gelmiştir. 31 Ekim tarihi ise cadılar bayramı hangi gün sorusunun en net cevabı! Hatta hasat mevsiminin bitimine göre değişen bu tarih, genel olarak ekim ayının son zamanlarına denk gelmektedir.

 

Hallowen Nedir? Cadılar Bayramı Tarihi

Kutsal akşam anlamına gelen hallowen, eski adıyla All Hallows’ Eve’ydi. Geçmişten günümüze sadece değişen kostümler değil, bu korkutucu görünen kutlamanın adı da oldu.  Çok tanrılı dinlerde ruhlar ile bir bağlantı kurmak oldukça önemli olmakta ve ciddi ritüeller gerektirmekteydi. Keltler halkı da bu çok tanrılı dine mensuptu. Bu halkın bilinen en önemli özelliklerinden biri; hayaletlere karşı farklı ve ürkütücü kostümler giymenin yanında, bu esnada eğlenceli zaman geçirmeleri ve balkabaklarını oyarak bunlardan fener yapmalarıydı. Evet tıpkı günümüzdeki gibi! Zamanla bu ritüel, çok tanrılı din inancı azaldıkça popüler kültürün bir geleneği haline gelerek “cadilar bayrami” adı altında kutlanmaya başlandı. Yani sizin anlayacağınız eskinin mistik ayinleri, şimdinin kutlamalarına dönüştü. Günümüzde cadılar bayramı süslemeleri balkabaklarından ziyade, dilek dilemek için ceviz kabuklarından, ağaçlara kadar her  türlü dekorasyona uzanmaktadır.

 

İşte ünlülerin en akılda kalıcı cadılar bayramı kostümü tercihleri

Halima Aden, Malefiz
Halima Aden, Malefiz

Halima Aden, Malefiz karakterine büründüğü bu kostümünde siyahlar içinde bu kutlamaya dahil olmuş. Angelina Jolie’yi sıklıkla gördüğümüz bu karakter, Halima Aden’de de bir o kadar ürkütücü görünüyor.

 

Justin Timberlike’in bir mikrofon olarak dahil olduğu cadılar bayramı partisi çok konuşulmuştu.Justin Timberlike’in bir mikrofon olarak dahil olduğu cadılar bayramı partisi çok konuşulmuştu.
Justin Timberlike’in bir mikrofon olarak dahil olduğu cadılar bayramı partisi çok konuşulmuştu.

Justin Timberlike’in bir mikrofon olarak dahil olduğu parti çok konuşulmuştu. 2019 yılında oldukça komik bir kostüm seçen ünlü şarkıcı, hala bu tercihi ile dillere destan!

 

Cardi B
Cardi B

Cardi B yine cesur ve iddialı tarzını konuşturmuş. Bir rahibe kılığında cesur parçalarla partiye katılan ünlü şarkıcı, hallowen kostümü olarak file çorapların altına uzun çorap çizmelerle birlikte korseli deri bir büstiyer giymeyi seçmiş.

 

Kendall Jenner hallowen
Kendall Jenner hallowen

İşte Kendall Jenner’ın çok konuşulan hallowen kostümlerinden biri! Austin Powers  filminin meşhur kadın robotları fembotlara dönüşen Kendall, her zamanki gibi büyüleyici görünüyor.

 

Harry Styles’ın ünlü İngiliz pop sanatçısı Elton John oldu
Harry Styles’ın ünlü İngiliz pop sanatçısı Elton John oldu

Harry Styles’ın ünlü İngiliz pop sanatçısı Elton John’a dönüşmesi herkesin beğenisini almıştı. Elbette bu cadılar bayramı kıyafeti de çok konuşulup güzel eleştiri alanlardan oldu.

 

Shrek çizgi filmindeki Fiona karakterine bürüne Heidi Klum
Shrek çizgi filmindeki Fiona karakterine bürünen Heidi Klum

İşte bir çizgi film karakteri! Shrek çizgi filmindeki Fiona karakterine bürünen Heidi Klum, gerçekten o animasyon filminden çıkmış gibi duruyor.

 

George Clooney
George Clooney

Son derece gündelik hayattan rollere bürünen George Clooney, giydiği pilot kostümüyle hem güldürdü hem de düşündürdü.

 

Rihanna cadılar bayramı
Rihanna cadılar bayramı

Rihanna’nın asi havasından ödün vermediği bu simsiyah deri kostümü, pembe maskesiyle çok konuşulmuştu.

 

Kim der ki bu Rita Ora!
Kim der ki bu Rita Ora!

Kim der ki bu Rita Ora! Büyüleyici güzelliğe sahip bu sanatçının Post Malone dönüşmesi herkesi şaşkına çevirmişti.

 

Alessandra Ambrosio , Cher kılığında
Alessandra Ambrosio , Cher kılığında

Victori Secret’ın popüler mankenlerinden Alessandra Ambrosio , Cher kılığındaki hallowen kıyafeti ile dillerden düşmedi.

 

The Shining filminde korkutucu ikizlere dönüşen Bruce Willis ve Stephen Eads
The Shining filminde korkutucu ikizlere dönüşen Bruce Willis ve Stephen Eads

İşte son yüzyılın en güldüren kombini Bruce Willis’ten geldi. The Shining filminde korkutucu ikizlere dönüşen Bruce Willis ve Stephen Eads herkesi çok eğlendirmişti.

 

Bella Hadid’in, Fred Çakmaktaş olduğu bir hallowen!
Bella Hadid’in, Fred Çakmaktaş olduğu bir hallowen!

İşte Bella Hadid’in, Fred Çakmaktaş olduğu bir hallowen!

 

Kylie Jenner
Kylie Jenner

Peki Kylie Jenner’ın deniz kızı Ariel’e dönüştüğü…

 

Kerimcan Durmaz
Kerimcan Durmaz

Gelelim Türk ünlülere! Son yıllarda kendinden çokça söz ettiren Kerimcan Durmaz farklı tarzıyla salladı. Dantelli jartiyer ve yarım balıkçı bir bluzla partiye katılan ünlü DJ kendinden yine söz ettirdi.

 

Aleyna Tilki
Aleyna Tilki

Küçük yaşta kendini tanıtan Aleyna Tilki kırmızı peruklu, file çoraplı ve kırmızı kostümüyle bir şeytan kılığında!

 

Şeyma Subaşı
Şeyma Subaşı

Yine kendi tarzını yansıtan ünlülerden biri, Şeyma Subaşı!

 

Hande Ataizi
Hande Ataizi

Hande Ataizi ise sapsarı parlak peruğu, parlak ceketi ve parlak şapkası ile tıpkı bir güneş gibi!

 

Burcu Esmersoy
Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy’un bu büyüleyici görünümü adeta bir çiçek bahçesinden gibi!

Sizde cadılar bayramı ne zaman ve hallowen nedir sorularının cevabını aldıysanız, artık kutlama yapmak için bir bahaneniz var. Hadi ünlülerin cadılar bayramı kostümü fikirlerinden ilham alarak, sizde bizimle kendi kostümünüzü  paylaşın, sitemizde size yer verelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like